środa, 17 czerwca 2015

Widoki z Żegiestowa.
Tylko gdzie jest Żegiestów?
O tu...

Długo by pisać o historii tego miejsca mającej początek w kronikach już w średniowieczu, a niezwykle bujnej za czasów zaborów i międzywojnia. Jeszcze dłużej można by było opisywać tutejszą przyrodę, szlaki turystyczne, wszystkie gatunki zwierząt i roślin podlegające ochronie i zakątki gdzie bez przeszkód godzinami można je obserwować.

Łopata Polska, Popradzki Park Krajobrazowy, szczyt Pustej Wielkiej, pobliskiej Jaworzyny Krynickiej i Wierchomli Wielkiej. Rzut kamieniem na Radziejową i Obidzę. Węgierski szlak handlowy, oraz pielgrzymi szlak św. Kingi. Potrzeba by było wielu wakacyjnych urlopów by poznać każdą z ciekawostek.

Dziś serwuję tylko cząstkę z trasy na Trzy Kopce, zaraz spod Lyskowca, nad Żegiestowem. Z punku zaraz przed wejściem w las, gdzie wszelkie widoki zasłaniają ogromne sosny i jodły, które podczas upałów wydzielają taki ogrom olejków eterycznych, że może zakręcić się w głowie.

Szkoda tylko że aparat fotograficzny nie może w pełni przekazać horyzontu i ogromu tego co widzi się na żywo. Mogę tylko zachęcić i zaprosić do odwiedzenia tych miejsc.

Prezentowane widoki obejmują Słowackie szczyty widoczne z Polskiej strony. Znajdujemy się w Beskidzie Sądeckim w Łuku Karpat Zachodnich.

Jeśli chcesz powiększyć zdjęcie, kliknij na nie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz