sobota, 26 marca 2016

Wielkanocnie/ Grób Pański po renowacji.

Na samym początku:

SZTUKI życzą wszystkim Wam, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych. 


Muszę się też usprawiedliwić z nieobecności na blogu.
Jest to spowodowane charakterem prac jakie prowadzę. Wszystkie długodystansowe, o nudnych połowicznych efektach, którymi ciężko się treściwie podzielić.
Tematy do rozmów z Wami piętrzą się, niestety wklepanie nawet krótkiej notki na blogu wymaga wkładu pracy- zrobienie zdjęć, doczytanie treści o jakich sama chce opowiedzieć, zbiór linków/literatury.
Z niecierpliwością czekam na pełną wiosnę, a przede wszystkim na wyższe temperatury, które pozwolą wznowić wędrówki i posiedzenia nad strumieniem z pełnymi koszami runa do prania. W ogóle wrócić do tematu runa. 
Przypominam o 2016- ROKU POLSKIEJ WEŁNY.

Nawiązując tematycznie do Wielkanocy, a w tym męki Pańskiej- czy pamiętacie post o renowacji Grobu Pańskiego? 
Właśnie do Wielkanocy musieliśmy czekać, by go w pełni złożyć. Jego rozmiary i miejsce gdzie był odnawiany nie pozwalały na to. 
Przy pracach z rozkładaniem go na Wielki Tydzień, wymieniono prowadnice na jakich stoi, oraz zamontowano nowe oświetlenie (każdy z segmentów posiada swoje, osobno zasilane).
Pozwalam sobie wkleić jedno zdjęcie, jakie zrobił mi ks. proboszcz, by w pełni uzmysłowić rozmiary obiektu.

W całej Małopolsce istnieją tylko dwa takie obiekty. Ten jest na wyposażeniu zabytkowego kościoła pw Stanisława Biskupa Męczennika w Wilczyskach.


Głównym powodem odwiedzin było jednak dowiezienie odczyszczonej i na nowo pozłoconej Matki Boskiej Częstochowskiej z ramą. Na "powieszenie" musi poczekać, bo jej miejsce zostało zastawione przez Grób właśnie, ale o niej samej, szerzej następnym razem, wraz z opisem wykonania gruntów pod złoto- pojawiło się w tej tematyce ostatnimi czasy mnóstwo pytań, a próżno o tym szukać w google. Postaram się przekazać to co sama wiem.


2 komentarze: