oferty runa owczego
Działalność sprzedażowa jest zawieszona.

Szanowni Państwo, wybierając wełnę mojej produkcji wspieracie akcje "Wybieram Polskie Runo", oraz "2016 ROK POLSKIEJ WEŁNY".
Wełna pochodzi z owiec z okolicznych dla mnie gospodarstw małorolnych (Małopolskie, powiat Nowosądecki, gmina Piwniczna- łuk Karpat Zachodnich). Akcja ta, ma na celu zarówno uświadomienie hodowcy o możliwościach związanych z runem jego owiec, ale także na poszerzenie możliwości dla Państwa. Próbie pracy na runie nieodtłuszczonym, nie wybielanym, nie barwionym, oraz niepowtarzalnym w kolejnych partiach.

Ceny zależne są od jakości wełny (miękkość, długość włosa, kolor), od pory strzyżny, oraz ilości zanieczyszczeń jakie mimo wyczesywania jeszcze posiadają.
Ilości przekładają się na 1 błam = 1 sztuka = 50gram runa zgrzebnego w rolce (ok 30cm szerokości i 90cm długości)
Nie przyjmuję zamówień- ze względu na małe ilości pozyskiwanego przeze mnie po przez skup runa, duże ilości zamówienia z Państwa strony, czy poszukiwania po pewnym czasie partii o takim samym kolorze i parametrach mikronowych jest niemożliwe. 

Aby powiększyć zdjęcie, kliknij na nie prawym przyciskiem myszy.

Runo jest pozyskiwane i obrabiane ręcznie- a więc strzyża odbywa się za pomocą nożyc. Przebieranie, pranie, kolejne sortowanie, rozciąganie, a w końcu wyczesywanie wykonywane jest ręcznie (prócz strzyży) wyłącznie przeze mnie. Dlatego w błamach są nierówności, oraz śladowe zanieczyszczenia roślinne. 
Runo nie zostało w żadnym z etapów poddane środkom chemicznym. Wyprane zostało w sposób zachowujący w pewnej ilości lanolinę (tłuszczopot owczy) sprawiający że wełna jest lekko klejąca, lub pozostawia na palcach uczucie "obklejenia".
Wełna pozbawiona jest intensywnego zapachu po przez długie suszenie na świeżym powietrzu. 

Chciała bym oferować Państwu unikaty, z którymi będziecie Państwo mieli przyjemność pracować, jednak by osiągnąć ten poziom potrzebuje Państwa pomocy, Państwa wskazówek, a nawet nieprzyjemnej, zdawało by się, krytyki. 
Dlatego jeśli masz sugestie napisz proszę; lomnicka.karolina@gmail.com